| piticutz a întrebat:

Cum pot pune intr-o prezentare PowerPoint muzica?

Răspuns Câştigător
| Tsuj a răspuns:

Buna! Deci deschizi PP-ul te duci la Insert -> Movies and sounds (si alegi acolo de unde vrei fisierul). Dupa aceea vei fi intrebat cand doresti sa porneasca (selectezi una din cele 2 variante), iar apoi iti apare in partea drepta o casuta unde vezi melodia. Dai click dreapta si te duci la Effect Options de unde ii faci ce setari vrei.ATENTIE! Pentru ca sunetul sa mearga fara intrerupere trebuie sa setezi acolo la Effect -> Stop playing after (si pui nr total de slideuri). Bafta!

9 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Si pe mine m-a ajutat intrebarea asta foarte mult! Multumesc!

Psihoyounger

| littlesunshine a răspuns:

Te duci la "insert" - "music from folder" - si ai inserat muzica. Apoi ramane sa configurezi si sa adaugi optiuni gen: cand sa porneasca si cand sa se termine melodia.

| micky a răspuns:

Inserare->filme si sunete->sunet din fisierul si iti alegi melodia pe care vrei sa o pui happy
Bafta!:*

| any007 a răspuns:

Pt. power point 2007:insert apoi sound(dar sa ai melodia deja in calculator) si daca vrei ca melodia sa inceapa la click dai "when clicked',sau automat dai "automatically"

| any007 a răspuns:

Pt. power point 2007:insert apoi sound(dar sa ai melodia deja in calculator) si daca vrei ca melodia sa inceapa la click dai "when clicked', sau automat dai "automatically"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci in pp2007 dau la insert>selectez sounds aleg fisier>melodia >cele 2 variante aleg una dintre ele am int pana aici... dar melodia in dreapta nu imi apare, de fapt casuta cu mel de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa imi pun melodia sa imi sune pe toate slideurile nu numai pe cel selectathappy

| vladut378 a răspuns:

Inserare sunet si filme din fisieru