| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot pune la punct o persoana care de fiecare data cand ma vede se leaga de faptul ca sunt mica de statura? La inceput am incercat s-o iau in gluma, dar vad ca incontinuare face glume proaste, si ma gandesc sa nu recurg chiar la jigniri.Cum sa procedez cel mai corect|?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratează-l cu indiferență și dacă mai continuă anunță conducerea școlii, părinții, etc.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Pfff e aiurea de tine
pai zii: bai eu's mica de statura dar isteata pe cand tu esti mare si prosthee hee

| Roメette a răspuns:

Daca te iei la cearta cu cei care iti zic asta. o sa le placa ca te enervezi si o sa continue.

Cel mai corect ar fi sa ii ignori sa vada ca nu-ti pasa. sau sa le spui ceva in genu : " Ce ai ma?" sau " Mhm. gesturi " sau " Ye-a bagat cineva in seama? ". Trateaza-i cu indiferentawinking

fundita?