| Mt34 a întrebat:

Cum pot ridica colete dacă tanti de la poștă nu mă suportă? Țin să menționez că nu am 18 ani și nici nu am mai făcut asta vreodată.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu mergi sa fi pe placul nimanui. Ca te suporta, nu te suporta, tu mergi cu avizul si buletinul. Ea este obligata sa isi faca meseria si sa iti dea coletul fara sa comenteze.
In alta ordine de idei, functionarele de la posta pe cine suporta? Abia se suporta intre ele colege fiind, dar clientii?
Eu cand mi-am ridicat livrarea eMAG de la Posta am regretat ca am ales aceasta optiune "de a ridica de la oficiul postal '. 25 minute le-am asteptat in rand, apoi alte 10 minute pana a incasat bani, scos o chitanta si pana mi-a gasit coletul. Era o batranica cocosata si vai de ea.

De atunci evit ridicarea comenzilor eMAG de la oficiile postale. Prefer sa platesc curier decat sa stiu ca merg sa ma enervez la Posta Romana.

Din pacate Posta Romana a ramas de pe vremea hominizilor. laughing Si angajatii la fel. laughing

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Te duci la ghișeu cu avizul primit și cartea de identitate.
NU trebuie să ai 18 ani, nici să fii prieten cu funcționarii ca să îl primești!