| SweetGirl1303 a întrebat:

Cum pot sa adaug status la poza. ca cea din link-ul de mai jos, (exact la fel) dau FUNDITA pentru cel mai bun program...https://www.facebook.com/......777109530/

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Pai cu programul este foarte usor:
Intra pe pizap.com.
Dupa asta,e mai greu,pentru ca trebuie sa stii cum sa umbli. Eu sunt experta acolo,deci o sa incerc sa iti explic:
Dupa ce intrii,iti vor aparea mai multe categorii,ca sa zic asa. Daca vrei sa editezi o poza, apesi pe Edit photo si dai upload din calculator. Dupa ce ai ales poza, undeva in partea de sus o sa iti apara mai multe chestii.
Prima iti arata doua poze micute, una langa alta, cu niste copaci.Aceea reprezinta efectele pozei: alb-negru, sepia, etc.
A doua, cea cu o inimioara si o floare.Acolo,daca dai click, iti apar mai multe desene dragute pe care le poti pune pe poza.
A treia chestie este textul.Acolo apesi ca sa scrii.
A patra,si cea mai importanta: Dupa ce dai click pe ea,te va pune sa alegi o poza din calculator. Daca vrei sa iti iasa ca in link-ul de mai sus,atunci alege o poza complet neagra,un wallpaper. Dupa asta, iti vor aparea in partea dreapta Niste butoane gen Paint si Erase. Poti sa folosesti paint pentru a marca partea din poza pe care vrei sa o decupezi, iar erase pentru a sterge.Dar mai simplu, si cu o forma perfecta, mai frumoasa este sa dai click putin mai sus pe SHAPES.De acolo,selectezi o forma,sa zicem patrat, si apoi o sa iti apara pe imaginea neagra. Daca vrei sa il faci dreptunghi, doar trage de el. Dupa ce ai terminat, dai pe finish.

Ok, deci cam ce ai facut pana acum:
Ai scris textul si ai pus partea neagra.Acum,daca nu se vede teztul din cauza ca poza neagra este in fata?
Pai simplu.
Dai click pe bucata de poza,iar in partea de jos iti vor aparea o serie de butoane, sau ce or fi, nu stiu cum sa le zic laughing Primul reprezinta doua stelute aurii, si asa mai departe. Daca apesi pe nr 5, atunci poza ta neagra se va afla in spatele scrisului.Cred ca iti poti da seama cum sa schimbi culoarea si marimea scrisului, deci nu o sa iti mai explic aici.
Insa ar mai fi o ultima chestie:
Cum faci bucata neagra de poza transparenta?
Pai tot in aceeasi zona, dupa ce dai click pe ea, apasa pe a 3-a chestie de jos, care se numeste Fade, si du in sus triunghiuletul ala.Acelasi lucru il poti face si pentru scris.
Cum salvezi totul?
Dai click pe Save, in dreapta, sus, si o sa iti apara tot prin dreapta un fel de tabel, sau nu stiu ce e.In dreptul fiecarei iconite se afla un butot on/off.O sa vezi ca este dat pe butonul On doar la facebook.Tu, daca vrei sa salvezi in calculator, inchide la facebook si apasa mai sus, pentru download.
Sper ca ai inteles ceva.Eu lucrez foarte usor si am invatat singura. Daca nu intelegi sau mai ai nevoie de detalii mai clare, trimite-mi un mesaj.
Succes!

1 răspuns: