| Șttefania a întrebat:

Cum pot sa imi conving mama sa imi ia un catel?
Stau la apartament cu 3 camere.\
Ea nu vrea pentru ca fac in casa, miroase si lasa parlaughing
va rog ajutati-ma dau funda
va rog nu spuneti ceva stupid

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Spune-i si arata-i: Sunt caini speciali pentru apartament, care nu lasa par deloc, iar cand vor sa faca, stau la usa si asteapta. Nu pleaca de acolo. Doi: Dca este cu credinta in Dumnezeu, va accepta. Sunei ca cei care tin un catelus, sunt aparati de Dumnezeu. Trei: Sa vada cate vieti omenesti au salvat cainii, in diferite situatii.Patru, si cu asta inchei, vei fi cu mult mai ascultatoare, mai cuminte, vei invata mai bine etc. Daca intr-adevar iti doresti asa de mult un catelus, pana la urma vei reusi. Bafta Pa

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama ta are dreptate, trebuie să ai mare grijă de el nu numai să te joci și atât!
Este o responsabilitate.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Lol avem cumva aceeasi mama?rolling on the floor a mea e la fel stau la bloc si nu vrea sa-mi ia pentru ca face mizeria in casa ca cica nu are cine sa-l plimbe etcchatterbox deci ajutor pentru ea e si pentru mebig grinbig grinrolling on the floor

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai simplu este sa o asiguri ca tu si numai tu te vei ocupa de curatenie in casa (dupa catel si nu numai). Pentru asta, apuca-te sa tii casa luna: pus aspiratorul, sters praful, frecat gresia, faianta, covoare, parchet, usi, geamuri, tot ce e necesar. dar ai grija sa fie foarte foarte curat mereu, mult mai curat decat este acum. Nu zice nimic de catel macar 6-8 luni. De-abia dupa aceea spune-i mamei tale: uite, de ceva vreme eu ma ocup de curatenia casei si vezi ca totul este foarte curat. Promit ca daca imi iei catel imi voi dubla eforturile si casa va fi si mai curata, nici nu vei observa ca avem animal. Probabil ca asa se va lasa convinsa. Sigur, asta inseamna multa munca pentru tine si renuntarea definitiva la multe chestii pe care le faci acum, fiindca ceea ce trebuie sa faci iti va lua cateva ore in fiecare zi si te va obosi destul de tare. Dar daca iti doresti mult un catel, merita sa-ti sacrifici alte placeri pentru asta.

| oAnna a răspuns:

Spune le ca iei un soricel de caine care nici nu se vede ce face laughing scuze,,, adevaru ca e prea greu sa convingii parintiilaughing spune le ca o sa fie mic si ca o sa ai tu grija de el si o sa ii faci baie si nu o sa ii cada parul, daca nu ia un caine fara par laughing si nu miroase daca ii speli de mai multe ori big grin funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie in scrisoare pentru "mos craciun" ca iti doresti un caine si ca o sa ai grija de el chesti dasteasi sa vezi ca o sa iti iasa.Ai frate sau sora? Daca nu ai bate-o pe mama ta la cap si spune-i ca iti doresti o sora sau macar un caine.Nu miroase daca isi face treburile pe un prosop care il dai cu o solutie speciala si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa fata de catelus mi-e mi-a iesit dar nu in acest caz, ia o rasa de caine care nu lasa par, dreseaza-l sa faca intr-un anumit loc si o sa-ti iasa! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 2 catelusi superbi am o fetita si un baia fata are 2 luni si baiatul are 2 ani deci eu am reusit sa ii convind pe oparini sa ma rog de ei toata ziua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ai un catel spune-i mamei tale ca daca iti ia un catel spune ca va fi esponsabilitatea ta, il scoti la plimbare, ii faci baie,