| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi fac o relatie cu o fata pe facebook? Bine, vorbesc de realitate dar sa o cunosc pe facebook.Nu am de unde sa cunosc fete din alta parte deci imi ramane doar fb-ul.Le trimit cereri de prietenie, si primesc refuz si daca imi dau accept nu vorbesc.Prieteni in realitate nu am decat unul singur cu care mai ies seara prin oras, la un suc, si el la randul lui nu are alti prieteni.Ce sa fac? Am un amic din alt oras care a cunoscut o fata pe facebook si e superba, acum sunt impreuna.L-am intrebat cum a facut si mi-a spus ca pur si simplu au vorbit.Pai si eu cum fac? Cu mine nu vorbeste nimeni..sunt asa singur...21 de ani..si EA nu va aparea daca nu cunosc pe nimeni.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce incerci un site de matrimoniale sau un chat?

| Anonima0000000000 a răspuns:

Hai sa zicem ca iti da cerere o fata ok?
Tu ii accepti si ii dai mesaj Hei, buna mi.ai dat cerere am vazut, esti draguta etc.etc. ia-o usor-usor si de aici incepeti sa vorbiti.

| yoana98 a răspuns:

Si eu sunt c am in aceiasi situatie. eu am amici dar nu am iubit. daca vrei sa vorbim uite contul meu de facebook. https://www.facebook.com/alexandra.duta.3154

| Anonima111111111111 a răspuns:

Mai intai, iti verifici contul de facebook.te uiti ce postari ai, ce poze ai, daca acele postari te fac sa pari un baiat de treaba, apoi incepi sa dai cerere de prietenie acelor tipe care ti se par dragute. Daca iti accepta, le dai un like-2 la pozele care iti plac. Dupa cateva zile, poti sa le scrii "Buna, deranjez?" sau doar simplu "Buna, ce faci?", iar conversatia va decurge in functie de fatawinking. Incearca sa vorbesti cat mai sincer, sa pui intrebari, dar nici prea multe, sa incerci sa vorbesti si tu despre tine cate ceva. Poti face si un compliment, fetelor le plac complimentele laughing. Daca tipa pe care ai salutat-o ti-a vorbit frumos, astepti cateva zile si o bagi din nou in seama, poti sa ii trimiti si ceva amuzant sau o melodie care iti place si sa o intrebi ce parere are :/. Nu trebuie sa pari nici insistent, nici indiferent, pur si simplu, sa te faci placut prin felul de tau de a vorbi, de a fi, daca ajungeti sa va cunoasteti mai bine. Daca cu timpul iti acorda atentie, poti trece si la pasul de a o invita la un suc, la o plimbare..Incearca sa iti faci prieteni noi, sa mai iesi la o plimbare, intr-un parc, la o petrecere, sa mergi la un club, dar cu cineva de incredere. e rau sa stai asa, numai acasa, omul trebuie sa mai si socializeze puppy dog eyes. Si nu iti pierde speranta, vei cunoaste cu timpul pe cineva. Sper ca te-am ajutat, succes!

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Anonima111111111111):

Faceam ce ai scris tu acolo dar totul in 1-2 zile big grin rabdarea mi-e un dusman nu un aliat

| Anonima111111111111 a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

laughing Ok