| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi strang multi bani [pentru o tableta pc,nici cea mai scumpa,nici cea mai ieftina], am 13 ani?
Voi incerca sa strang si cate 1/2 lei pe zi [ din banii de buzunar ].
Una dintre cele mai grave probleme este ca eu cand am bani nu pot sa fac sa nu imi cumpar ceva.
Si ce tableta imi recomandati, cat costa?

Răspuns Câştigător
| Karmesytta a răspuns:

Poti sa faci si asa, le zici parintilor tai ca vrei o tableta, ei ti-o cumpara in rate si tu platesti din alocatie, ca 16-30 de lei pe luna in functie de pretul tabletei, eu aceasta metoda o consider cea mai buna nu ma strofoc sa strang bani iau alocatia si platesc,

| anonim_4396 explică (pentru Karmesytta):

Mda...daca as primi alocatia, dar vadca sunt printre singurii care NU o primesccrying. Daca as primi-o ar fi foarte usor sa strang bani, dar mama nici nu vrea sa auda de asa cevastraight face

| Covaci_Adi_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu o primesc!