| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Cum pot sa ma impac 100% cu istoria, materia pe care o urasc pana peste cap?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ce-ti trebuie mai exact? Te chinui cat sa-ti iei nota sau ce-ti trebuie si dupa nu mai dai ochii. Dar incearca s-o privesti cu alti ochi, poate ajunge sa-ti placa. Daca pornesti cu atitudinea asta de la inceput o sa inveti cu scarba si nici n-o sa retii ceva.

| RAY a răspuns:

De ce urasti istoria? din istorie ai multe de invatat

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru RAY):

In tocmai, sunt prea multe de invatat...

| RAY a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Prea multe de invatat? pai si vrei sa ramai o inculta toata viata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Prima oara cand zice si RAY ceva binelaughing)

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru RAY):

Nu, nu vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti placa.Doar sa o inveti.Bine,nu inteleg cum sa nu iti placa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatand?

| alexwahl a răspuns:

Vad ca nu sunt singurul care nu agreaza istoria.Istoria este cea mai nesigura materie.Nu stiu cat la % din istoria care ni se preda la scoala, e adevarata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Si daca istoria care se preda la scoala nu e adevarata (sunt de acord), de ce sa nu iti placa istoria?

| alexwahl a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place ca gandesti cu mine. Pt. ca suntem diferiti, de asta nu-mi place istoria. Poate tie iti plac dulciurile, iar mie, nu. Cum sa-mi placa minciunile? Nu vreau sa te supar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Nici nu ai inteles la ce m-am referit. Ce te impiedica sa studiezi pentru tine, sa-ti doresti sa cunosti?happy

| alexwahl a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am inteles! Parca esti MAMA. Nu sunt incapatanat, doar ca imi place sa cred in ceea ce fac.Mai bine ne oprim aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexwahl):

Ne oprim, n-am niciun interes sa continui.