| MBAAA a întrebat:

Cum pot sa`mi conving parintii sa ma lase sa merg cu o prietena si parintii ei la ea la tara? Ei nu vor sa ma lase pentru ca spun ca ma duc acolo pentru baieti si ca cine stie ce fac pe acolo...eu chiar as vrea sa merg. funda.straight face

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu câți ani?
Ascultă de părinți și nu le întoarce vorba!
Pa, pa.

| Aniiia a răspuns:

Pai si eu la vara poate voi merge la o prietena de-a mea la tara.inca nu se sstie ca parintii ei pot merge in austria si de aia. uite,incepi cu micii pasi ''Hai mami, te rog! Uite prietena mea ma roaga foarte mult! Uite iti promit ca o sa fiu cuminte si o sa vb cu mama colegei mele cand ajungem acasa sa vezi si tu ca am fost cuminte! Hai mami, te rog frumos! M-am gandit ca poti vb tu cu mama ei. uite o sun acum pe prietena mea si ii spun ca sa vvb cu mama ei'' Aceeasi problema am avut si eu si acum mama vrea ca prietena mea sa vina si ea la mine! Sper ca te-am ajutat te pup! fundita puppy dog eyes

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

Roagai pe parintii prietenei tale sa vorbeasca cu eihappy

| Denii_1157 a răspuns:

Pai le spui parintilor ca te duci acolo ca so ajuti pe prietena ta. Te duci sa te distrezi. II spui ca in acea zona nu se afla baieti. Ii rogi mult si le promiti ca vei fii cuminte si ascultatoare. Si oricum nu poti tine o relatie la distanta.

| anna_6603 a răspuns:

Trebuie mai intai sa le castigi increderea.dovedeste ca esti responsabila(daca ai un animal de casa preia responsabilitatile de a-l creste)nu raspunde parintilor cand iti fac observatie(crede-ma ii infurii si mai tare),vorbeste calm, impune-ti punctul de vedere concret dar fara sa dai de banuit, convinge-ti parintii ca esti copil de incredere(intr-o fraza devino copilul-minune de perfect pentru cateva zile iar parintii sigur te vor lasa)si normal daca nu au incredere sa sune parintii fetei cu care vei pleca si sigur vor sta linistiti cand vor sti ca esti in grija unor adulti.winking