| IonutPetre12 a întrebat:

Cum pot sa-mi schimb vocea? O am destul de joasa si nu prea pot sa tip.As vrea sa fie gen cum sunt povestitorii. Exista ceva exercitii sa ma ajute si la dictie?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exercițiile de vocalize muzicale, cu forțarea cântării notelor înalte, pot să schimbe parțial tonul vocii, dar în limite.

| Andreeush a răspuns:

Nu prea ai șanse să îți schimbi vocea.

| ywar a răspuns:

Lectii de canto, dar asta nu o sa te ajute daca tu mergi in registru grav. Dar. ai putea sa valorifici asta fiind un excelent bas. Eu cant intr-un cor si sunt bariton, dar daca ai vocea in schimbare e o problema. Ce sa vezi. e in schimbare. happy Daca simti ca ai voce fa ceva cu ea, cultiv-o nu-ti bate joc de ea.

| IonutPetre12 explică (pentru ywar):

Nu stiu daca am voce.M am inregistrat si sun infundat, sunt cam afon.Bine cred ca am cantat de cateva ori in viata cu voce tare