| Dimitriu_Maria_1990 a întrebat:

Cum pot să primesc mai multe lecturi pe Wattpad?
Am postat prologul, am o copertă destul de okay, ce pot să fac să am mai mulţi fani pentru carte?
Fundă :)
http://www.wattpad.com/story/15838880-iubire-letal%C4%83

1 răspuns:
| Namella a răspuns:

În primul rând, capitolele trebuie să fie lungi, nu doar dialog sau doar descriere. Trebuie să fie un amestec între descriere şi naraţiune, dacă înţelegi ce vreau să spun.
În al doilea rând, nu aşa se face pe wattpad acum. Urmează paşii ăştia: dă follow la mai mulţi oameni populari şi împrieteneşte-te cu ei. Citeşte-le cărţile şi linguşeşte-i, spunându-le cât de bine sunt scrise (unele chiar sunt). Apoi creează un club (de obicei cele pentru cărţi sunt create în The Cafe) unde pui 10 locuri unde se pot înscrie. O să vină, dacă te împrieteneşti cu ei. Apoi, postezi şi apar personajele lor, şi ei vor citi, comenta şi vota.
Oamenii citesc multe lucruri care au mulţi cititori.