| ralu5567 a întrebat:

Cum pot sa rezolv mai bine problemele la scoala fara ca parintii mei sa aflesad

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cea mai buna metoda de a rezolva,,problemele,, este sa le eviti.A doua metoda este aceea de a cere ajutor inca de la inceput,pana,,problema,, nu se agraveaza.O discutie cu parintii ar fi benefica. Poti suferi o mustrare, chiar o pedeapsa, dar vei scapa de stresul,, ingropatului sub pres,,.Vei fi mai linistit(a)si poti merge mai departe in liniste.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc,si ma bucur ca agreezi aceasta cale.Crede-ma ca recunoasterea greselii si solicitarea ajutorului de la parinti e cea mai linistitoare chestie.

5 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai...rezolvandu-lehappy.Dar asta nu este niciodata si nici nu va fi cea mai buna solutie,cel mai bine ar fi sa discuti cu parintii tai fiindca stii si tu,minciuna are picioare scurte si oricat ai incerca sa le ascunzi ce faci tu la scoala, ei tot vor afla mai devreme sau mai tarziu. Poate ca nu isi vor da seama pe deplin de comportamentul tau la scoala, de cum te porti etc dar isi vor face o impresie despre tine[nu una buna] si dupa pararea mea, va fi mai rau.Ar trebui sa privesti aceasta situatie ca pe o invatare de minte,pentru ca data viitoare sa nu mai intri in astfel de probleme. Spune-le parintilor tai, asta este parerea mea, fiindca daca te gandesti bine, ei intotdeuna vor fi acolo pentru tine, cu sfaturi si sa rezolve problemele in locul tauwinking.

| lunathemoon a răspuns:

Nu cred ca se poate.

| ralu5567 explică (pentru lunathemoon):

Se poate dar nu sti tu cum happy

| SIenderman a răspuns:

In primul rand, vreau sa stiu ce fel de probleme, ca sa te pot ajuta.