| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să scap de dragostea pentru o anumită fată? Mi-a zis că nu vrea să fim împreună, dar tot o iubesc. Parcă este și mai rău acum, că nu ne mai putem întâlni la școală. I-am mai scris, dar răspunde laconic sau nu răspunde deloc. Simt că îmi vine să o strâng puternic în brațe și să îi dau un sărut lung pe buze chiar acum. Cum pot să îmi fac subconștientul să înțeleagă că nu vrea să fie cu mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| Littledoctor26 a răspuns:

Toti trecem prin din astea. Sunt intamplari firesti ale vietii. Vei vedea ca va aparea una si mai buna decat ea, chiar daca acum nu crezi asta. E normal sa trecem si prin suferinta, altfel nu am fi oameni. Gandeste-te ca exista oameni bolnavi sau care nu au ce manca. Sunt situatii cu mult mai grave decat problemele in dragoste. Astea trec. Incearca sa vorbesti cu alte fete, o sa vezi ca poti gasi multe in comun cu altcineva! Si capul sus, ai viata inainte! Accepta realitatea oricat de dura ar fi ea, iar viata te va rasplati la momentul potrivit! happy

4 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Cunoaste alte fete. Cu siguranta alte fete vor fi altfel si fiecare are "secretul ei". Astfel de dragoste nu este una de viata si de la ea nu va veni decat suferinta pentru tine.
Deci nu te razbuna pe alte fete, dar cunoaste altele, incearca relatii cu altele, inveti cum se mentine o relatie, ce poti oferi si ce doresti de la o relatie. Poate fata pe care o placi tu habar nu are ce vrei tu sau ce vrea ea.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Asa gândesti acum, pur și simplu te-ai îndrăgostit airurea de ea, la tine nu e iubire, ea nu a facut nimic pentru tine si nici macar nu ti-a fost alaturi ca sa o iubesti cu adevarat. Sfatul meu este sa treci peste pentru ca asa nu are rost, după ce nu o sa mai simti nimic pentru ea ai sa vezi ca nu si a avut rostul bătaia de cap

| KLiNK a răspuns:

Hai să îți spun ce cred eu.
Când o fată spune că "nu", atunci chiar așa e. Nu trebuie să te încurajezi că poate te va plăcea pe viitor și chestii. Acceptă situația așa cum este. Dacă stai pe lângă ea și insiști, atunci este și mai rău. Îi arăți că totul depinde de ea, iar tu dacă ai fi fată, ai sta cu un băiat de genul?
Las-o. Asta a fost decizia ei. Uită de ea și nu-i mai da mesaje. Dacă te ajută poți să o scoți de la prieteni, de la follow, etc.
Baftă

| Iulian101820 a răspuns:

Salut! Am trecut si eu prin asta, nu demult. Imi placea de o fata cu care nici eu nu credeam voi fi cu ea. Prima data m-a respins, si a doua oara la fel a spus sa nu ii mai trimit mesaje, iar a 3 a oara m-am intalnit cu ea intr-un parc si i-am spus sentimentele mele pentru ea. Apoi, ea m-a inteles si de atunic suntem împreună.
Mai insista! Nu te da batut!
Daca nu merge incearca sa o uiti.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| anonim_4396 explică (pentru Iulian101820):

Nu mai are rost. Mi-a zis clar că nu mă place.

| Iulian101820 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau! Incearca sa-ti gasesti alta prietena.