| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa sterg un cont mai vechi de Facebook caruia i-am uitat parola si mailul? I-am dat report dar desteptii de la Facebook au spus ca "Nu am considerat ca "x" v-a hartuit si, prin urmare, nu i-am sters contul de Facebook.". Cum fac va rog crying? Cati prieteni trebuie sa raporteze contul? Pot face eu mai multe conturi si sa raportez? Pentru ca daca e sa ma bazez pe prieteni... Pana dau report.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred că poți dacă n-ai nicio dovadă că e contul tău. Dacă ar exista posibilitatea să ștergi un cont la care nu cunoști nici parola nici email-ul, atunci rezultă că ai putea folosi respectiva metodă ca să ștergi orice cont de pe Facebook.

Băieții de la Facebook sigur s-au gândit la asta. happy

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca strang oameni sa-i dea report? Report report report x 3?

| anonim_4396 explică (pentru prizeFTW):

Nu cred că e suficient. Sau cel puțin n-ar trebui să fie... Eu zic că dacă ar exista posibilitatea asta ar fi greșit: adică să se adune câțiva dușmani de-ai mei și să ceară ștergerea contului fără nicio bază solidă... Ar fi absurd să mi-l șteargă.

Cel mai probabil, dacă sunt mai multe sesizări, în loc se să întâmple automat vreo setare, ajunge să se uite cineva dintre administratorii Facebook și să decidă cum crede de cuviință. Dar cred că sunt slabe șanse să intervină mână omenească în problema ta având în vedere numărul mare de utilizatori. Sistemul e făcut cât mai automatizat. happy

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine bine dar daca iau legatura cu cineva si aduc dovezi gen poze sau live la camera se poate?

| anonim_4396 explică (pentru prizeFTW):

Eu zic că nu. E ca și cum te-ai duce la președintele țării ca să-ți rezolve problema ta că ți-ai pierdut cheia de la ușă... laughing Lasă baltă contul ăla... Poate că va fi dezactivat singur dacă nu va fi folosit luni de zile. Fă unul nou. happy

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e folosit de la inceputul lui 2011 si inca sta pe picioare laughing.

| anonim_4396 explică (pentru prizeFTW):

Sper că nu ți-ai bătut capul cu problema asta timp de 2 ani. laughing

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,acum mi-am adus aminte laughing

| anonim_4396 explică (pentru prizeFTW):

Http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090220200922AA1kD72
Deci au mai pățit și alții. Nu ai opțiuni, decât să le scrii non-stop că vrei contul șters... și poate răspunde cineva. Dacă nu răspunde nimeni îi dai în judecată, poate faci și ceva bani și ajungi vedetă. :))

Numai că nu e prea simplu când Termenii și condițiile lor cu care ai fost de acord la crearea contului sigur specificau ceva de genul: nu ne asumăm nicio responsabilitate pentru utilizatorii care-și uită parola... etc.

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Oricum mersi, stai prin preajma ca mi-ai fost de folos si la intrebarea cu vioara.happy Ar fi culmea sa imi inchida si contul vechi sa-mi dea si despagubiri sa ajung si vedeta pe facebook rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru prizeFTW):

Ok. Cu plăcere. :D Uite ce proiect de timp liber mi-am început. :)) http://stirivirgil.blogspot.ro/