| adrian0123 a întrebat:

Cum pot scapa de acnee? x(( nu o mai suport crying am folosit tot felul de tratamente crying am fost si la dermato... si nimic crying niste sfaturi de la cine a mai trecut prin asa ceva...happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit(si nici eu nu am folosit putine)si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu(daca nu ai facut-o pana acum,binainteles),dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor,si numai dermatologul este in masura sa-ti spuna care ti se potriveste si care nu).In cazul in care l-ai folosit deja,foloseste tratamentul incercat si care ti s-a parul cel mai eficient; probabil nu te va scapa de complet de cosuri,dar le va mentine sub control pana va trece varsta adolescentei si,odata cu ea,cea mai mare parte a cosurilor(sau chiar toate). Daca-ti doresti sa incerci un remediu naturist, cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic și aplică pe ele tinctură de propolis.
Pa, pa.

| Kenny a răspuns:

Ai incercat Zineryt?

| slayer666 a răspuns:

Incearca su cu Clearogen (http://www.clearogen.ro)... sunt produse foarte bune

| slayer666 a răspuns:

Incearca si cu Clearogen (http://www.clearogen.ro)... sunt produse foarte bune

| adrian0123 explică:

Da, am incercat si zinerit, fara nici un efect sad