| Atti12 a întrebat:

Cum pot scapa de cineva care ma hărțuieşte de mic? Adica, mereu cand ma vede, ma urmareste, ma impinge, imi aduce cuvinte jignitoare la adresa mea, si ma si face de ras pe strada. Si mereu cand il vad ma ascund sau trebuie sa il evit cumva. Preciez ca e un boschetar, nu stiu daca are un loc de munca sau ceva.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Declari asta la politie si poate sesizeaza protectia copilului si il aduna de pe strada. Ori incerci sa il eviti in continuare si speri sa scapi de el.

| Violleta2022 a răspuns:

Faci reclamatie la Politie!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poliția. Și un spray cu piper. Ca la urși.

| Donsavas a răspuns:

Ii faci reclamație la politie și după se va gândi de doua ori dacă merita sa se mai joace, când va da raportul poliției

| siriusblack98 a răspuns:

Faci plangere la politite. Ba ce mi-ar place sa prind si eu pe strada un boschetar din asta tupeist.

| eckblume a răspuns:

Cu spray cu piper, plangere penala. Rogi pe cineva matur din familia ta sa vorbeasca cu respectivul daca ti-e teama de violenta/conflict.

| aneliram a răspuns:

Mergi la politie ca nu e de joacă, daca esti fata mergi însoțită.

| Anonima163333 a răspuns:

Reclama-l la Politie.