Întrebare recomandată | marianalex55 a întrebat:

Cum pot scapa de frica de a vorbi cu fetele? Niciodata nu am vorbit cu o fata?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am vazut recent un video unde zicea ca de fapt anxietatea asta e pur si simplu frica normala de necunoscut, asa ca du-te si baga-te in seama cu fetele, ca asa scapi, daca stai ca puisorul speriat intr-un colt asteptand vreo minune, n-o sa se intample "ca nu suntem in filmele americane" sa citam din marii clasici

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca vorbesti cu un baiat,.

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vorbind cu fetele.

| Plato a răspuns:

De ce ti-e frica mai exact? Ca banuiesc ca nu de fete in sine, ca nu te mananca.
Ca zici ceva prostesc? Ca râd? Sau ce?

| Lioana a răspuns:

Gandindu-te ca fetelor le-ar face placere sa vorbeasca cu tine dar sunt si ele la fel de timide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce-ti fac fetele? te mananca sau? ce iti poate face o fata daca te duci si vorbesti cu ea?
Cu cat trece mai mult fara sa vorbesti cu o fata, cu atat mai mult cand vei creste, te salbaticesti si o sa fii asa din topor, n-o sa stii cum sa abordezi pe cineva, ce sa vorbesti, si cum si cand.
Acum ca esti mai mic, se mai permit si greseli ca toti gresesc, nu-ti ia nici una gatu daca te duci sa vorbesti cu ea.

| LuluOneMillion a răspuns:

Pariez ca nu bagi niciodata pe altcineva in seama, dar esti bagat in seama de baieti, dar cum fetele nu te baga si unele iti si plac e normal sa vrei asta. Cand trebuie sa spui ceva cuiva, indiferent de varsta sau sex, te duci si spui atunci pe moment fara sa eziti, daca eziti n-o sa mai poti sa vorbesti cu persoana aia pentru ca fara sa stii creierul tau va crede ca acea persoana te-a simtit ezitand, si chiar si poate fi asa. Trebuie sa nu eziti la orice viata iti da si sa accepti pe moment.

| deix001 a răspuns:

Stai liniștit, e doar în capul tău. N-o să te mănânce nici o fată. Trebuie să rezolvi cu "frica" asta, adică să ți-o scoți din cap, din minte. Decât să regreți că ai pierdut o persoană cu care voiai să te împrietenești...eu zic că nu merită.

| oliverlasobalta a răspuns:

Nu poti