| kikizzz a întrebat:

Cum pot scapa de punctele albe de pe fata? Imi apar in fiecare dimineata cand ma trezesc in barba si in jurul nasului insotite de cateva cosulete. Se vad foarte urat si am obisnuinta sa le storc mereu dar tot reapar. Cu alimentatia stau in felul urmator:
- de dimineata mananc lapte cu fulgi de ovaz +2 felii de gem
- in timpul scolii mananc 2-3 batoane proteice
- dupa amiaza piept de pui cu o omleta + o salata
fructe multe etc. si seara de obicei mananc cartofi la cuptor/peste cu legume/ spaghetti, acum depinde. un sfat?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

E FOARTE PROBABIL ca ai o alergie la ce mananci
incearca ori sa te duci la doctor sa iti faca un test alergenic complet
ori sa incepi in fiecare zi sa nu mananci ceva din ce mananci de obicei, vezi ce se intampla

dar eu m-as duce la doctor, asa merg la sigur si nu bajbai

| CazacuAlexandru a răspuns:

Încearcă cu un prosop înmuiat în apa fierbinte, după ce l storci tine l pe fata 10 minute și punctele albe se vor stoarce foarte ușor