| gabytzuk_3613 a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre? please help... straight face

6 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

Poti incerca gelul de curatare de la Avon pentru puncte negre dar cel mai bine ar fi sa iti faci programare la un dermatolog. El iti poate spune ce poti folosi, in functie de tipul tenului pe care il ai. Daca faci de capul tau, risti sa iti apara din ce in ce mai multe. Pentru asta ai nevoie de un specialist. Bafta!

| rrarres a răspuns:

Unde mai exact ai puncte negre? Sunt cosi negri presupun ca si eu am singurul mod de a scapa de ei e sa faci ca mine:sa te duci la cosmetica! Sper sa te ajute sfatul asta! Succes!

| rrarres a răspuns:

Este foarte durereos cand le scoti inti vine sa te arunci pe geam de durere(daca stai la parter poti sari0laughing. Succes!

| ruxybelle a răspuns:

Du-te la cosmetica

| amy3semj1405 a răspuns:

Incearca Clean and Clear albastru. E foarte bun si nici nu e scump( eu am dat 17 lei pe el) si se vad efectele d la prima aplicatie. Mie chiar mi-a mers si dupa 3 zile in care l-am aplicat o data pe zi (seara) am scapat de ele aproape de tot. E super, incearca-l.

| laptopnews a răspuns:

Sunt o problema destul de delicata.acasa poti incerca bai de aburi, incalzesti apa intr-o oala si apoi stai cu fata aplecata catre vas si dupa 10-15 minute cat suporti, porii se deschid si le poti scoate mai usor.
Sau poti merge la cosmetica, nu costa foarte mult si periodic sa ti le scoti, dezavantajul este ca 1 zi ai fata mai rosie si sensibila, si ele reapar.