| Fitzoasa_Alexandra_1998 a întrebat:

Cum pot slabi fara medicamente sau alte chestii? cel mai bun raspuns funda :X

7 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna in primul rand prin mancare sanatoasa.Alimentatia ajuta foarte mult la slabit.Trebuie sa ai o dieta echilibrata,bogata in nutrienti,fara grasimi.
Un alt lucru important:nu te infometa.
Trebuie sa mananci putin si des.
Bea multa apa sau sucuri facute in casa(cele din comert au in componenta lor zahar care ingrasa)
Dimineata mananca un fruct,cereale integrale cu lapte, un ou fiert cu branza si paine prajita sau orice altceva(repet:fara grasimi, zahar)
Seara mananca ceva usor.
Nu manca dupa ora 19
Capitolul alimentatie este incheiat,acum sa trecem la capitolul sporthappy
Ei bine ca sa poti slabi nu trebuie sa mananci sanatos ci sa si faci miscare.
Dimineata poti face niste exercitii de incalzire:o genoflexiune,niste indoiri sau orice alt exercitiu.
Mergi pe scari, mergi pe jos, alearga 30 de minute pe zi(dimineata sau seara, depinde cum inveti)
Si nu in ultimul rand:VOINTA
Ai mare nevoie de ea ca sa poti reusihappy
Daca iti doresti foarte mult acest lucru vei reusi.
Cam asta e tot, eu sper ca ti-am fost de ajutor si succes cu slabitulhappy

| RazvanHDd a răspuns:

Faci miscare, iesi din casa si alergi. te duci la sala ceva. mananci mancare pe baza de legume/fructe.

| Amelya02 a răspuns:

Buna!

Ai putea incepe dimineata cu niste exercitii sanatoase,genoflexiuni, abdomene (in timpul ast asa fie geamul deschis),cand ai timp, te duci si alergi pe la stadion, bei mai multa apa, legume, trebuie sa mananci numai paine de secara neagra, cereale cu lapte, nu mananci multa carne.Iar daca dispui de buget, ai putea sa mergi la un salon sa-ti tonifiezi abdomenul. Sper ca ti-am fost de folos. Succes!

| manu_2002 a răspuns:

Mai uite stii care e faza; nu mananci mult noaptea(cel mai bine seara mananci un mar sau un grefruit) si cand ai timp, incearca sa alergi.nu astepta prea multe rezultate din prima luna. in timp ai sa reusesti. succeslaughing

| LaryA a răspuns:

Poti face sport,aerobic, renunti la mancarea fastfood, la painea in exces si la prajeli si nu mananci seara dupa maxim ora 7...adica pe scurt : alimentatie sanatoasa si sport.

| Paradox1327 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci sport(adica' sa alergi)
Si eu tin regim si nu am alergat mie mi-a sp si medicul ca alergarea doar te mentine in forma
Eu am slabit 10 kg in 2 luni.
Trebuie doar sa-ti fixezi 3 mese pe zi, iar ultima sa fie la 20:00
Alimente interzise:
1. Dulce:zahar,miere,gem,dulciuri,prajituri,ciocolata,bomboane,inghetata,sucuri(orice fel),banane,curmale,smochine,stafide,struguri, prune, pere.
2.Grasimi vegetaletoate cu exceptia uleiuliu),unt,smantana,frisca,lapte gras,branza de oi,cascaval,branza topita,MARGARINA,carne grasa,carne de porc,untura,slanina,jumari,mezeluri(de orice fel),ficat, creier, fudulii
3.Paineade orice fel)faina, paste fainoase.gris,galuste etc
4.Alimente diverse:nuci,alune,castane,fasole si mazare uscata,dovleac,alcool,condimente tari,pufuleti,seminte,floricele,chips-uri,orice aliment prajit, sosuri, tocaturi
5.Alimente permise doar in cantitate limitata:
Cartofi-fierti sau copti, in cantitati mici (de ex:1 cartof mare la 2 zile)
6:Numar d mese:3.LA ORE REGULATE!(dimineata, pranz si seara la ora 20) nimic alimentar intre mese
7.Ambientul-nu conteza unde se serveste masa, este bine sa fie schimbat fata de cel prezent.
8.Alimente permise:carne slaba de:pasare,peste,vita,vitel,oaie,miel,iepure.(rasol,gratar,coapte in folie de aluminiu)
-lapte,sana,kefir,branza dulce de vaca,telemea de vaca,oua fierte tari;
-legume si fructe (oricare in afara de cele d mai sus)
-ulei in cantitati mici (ata cet e necesat pentru o salata/ciorba)
--orez,mamaliga,paine de malai,(in cantitati foarte mici,dar zilnic),fulgi de porumb/orez
-singurele,,dulciuri' permise:fructele(exceptie cele d mai sus)
-apa,apa minerala,sifon,ceai neindulcit, coca-cola light, pepsi-cole light.
9. Exercitiu fizic:
-5 min d abdomene in fiecare seara(Adica 50 d abdomene)
ASa mi-a scris si mie doctorul.

| Elly99 a răspuns:

Dimineata mananci cateva fructe, la pranz trebuie sa mananci ceva usor, ceva din legume, important e sa nu mai mananci carne, sa nu bei lapte si sa nu mananci produse fainoase si la cina tot ceva usor si sa fie in cantitate mica si nu uita sa faci mult sport!happy