| davidutzu12 a întrebat:

Cum pot sterge un prieten de pe facebook funda!

7 răspunsuri:
| Eka7Lyzza a răspuns:

Dai click sus în dreapta unde scrie "Profil", apoi la secţiunea "Prieteni" (din partea stângă) dai click pe "Afişează-i pe toţi", intrii pe profilul acelui prieten pe care vrei să-l ştergi, după care dai click pe "Scoate din lista de prieteni" (e acolo jos de tot în partea stângă, deasupra la "distribuie"). După ce îl vei şterge, dacă vei mai intra pe profilul său, vei vedea că o să apară acolo pe pagina lui o opţiune de "blocare utilizator".

succes:*

| Mewy a răspuns:

Friends>manage friends>cand pui cursorul p eei iti arata un "x" micut
si dai click pe el

| Silence_1239 a răspuns:

Deci intri in "contul meu" alegi editeaza prieteni
iti aleg prietenul care vrei sa-l stergi si apesi in dreapta este o Cruciulita si el este sters!\
sper ca te-am ajutat"_"_"happyhappy

| M0nique a răspuns:

Intrii pe profilul prietenului respectiv si jos in stanga scrie "Scoate din lista de prieteni" si dai acolo si gata. happy
Sau dai la "Contul meu"- "Editeaza prieteni" cauti persoana si dai pe X ala din dreapta.

| janine9815 a răspuns:

Intri pe profilul respectivului prieten şi dai în jos, iar sub grupurile gen prieteni/familie ai opţiunile :
Sugerează-i prieteni
Scoate din lista de prieteni
Report/Block

Şi dai pe "Scoate din lista de prieteni".
Mă rog, dacă ai FB'ul în română, e tot a doua opţiune din listă

| dededydy a răspuns:

Pai intri pe profilul lui si te uiti unde are priteni, dupa aia familia o sa vezi ca scrie :'Sugerează-i prieteni
Scoate din lista de prieteni
Report/Block
Funda?

| Catheryne a răspuns:

Pai in primul rand intri pe profilul prietenului, apoi in stanga jos sub lista de prieteni ai prietenului respectiv apare scris cu albastru "Scoate din lista de prieteni", dai clik acolo si l-ai sters. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?