| Branza_Marius_1990 a întrebat:

Cum pot transfera bani de pe un card pe un alt card dacă nu se mai vede contul de pe al doilea card?

7 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Pai te duci la banca si iti schimba cardul sau iti dau toate informatiile, daca esti posesorul, cardului. cred ca poti sa afli si daca trimiti un email sau suni la banca.

| Branza_Marius_1990 explică (pentru florinflorescu):

Posesorul este tatăl meu și vreau sa pun bani pe cardul lui fără sa stie

| florinflorescu a răspuns (pentru Branza_Marius_1990):

Daca ai datele lui de buletin, poti sa suni ls banca su te dai drept tatal tau, ii spui sa iti dea numarul de pe card. succes.

| suntserios a răspuns (pentru florinflorescu):

Ei hai ce banca serioasa crezi ca face rahatul asta?

| suntserios a răspuns (pentru Branza_Marius_1990):

Bani fara sa stie poti sa ii pui, trebuie doar sa ii stii codul IBAN si numele pe care a fost facut contul... ca va vedea pe extrasul de cont de unde vin banii e alta treaba si nu ai ce sa faci

| florinflorescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu au de unde sa stie cine e posesorul, si nici nu ceri informatii pretioase, ci doar numarul de pe card.

| suntserios a răspuns (pentru florinflorescu):

Nu sunt informatii pretioase... doar numarul de pe card, ala de il folosesti la tranzactii online happy

Si la ce crezi tu totusi ca i ar folosi numarul de pe card pentru un transfer?

Si bancile nu ofera astfel de informatii prin telefon