| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Cum pot trece peste o despărțire? Sunt praf..ma respinge, spune ca se mai gândește daca ne impacam sau nu..Nu știu ce sa fac sa nu plang, sa nu-l caut. Sa nu fiu asa. Incerc sa-mi ocup mintea cu alte chestii dar nu pot, degeaba. Ajutor.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La modul cel mai serios si fara vreo intentie de a face misto... https://www.toysex.ro/vibratoare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La modul cel mai serios, fata este îndrăgostită de un om. Nu poți înlocui un om cu un vibrator.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Durerea vine de la modul de a privi relația, orice relație.
Ai considerat, ai interpretat că este al tău, proprietatea ta.
Nu ai gândit niciodată că relația se poate termina, că el nu va mai fi al tău.
Să repeți, el nu este al meu, el nu mai este al meu.
Să rememorezi episoade ale relației cu el, din trecut. Când le retrăiești. să vezi acel viitor care deja s-a întâmplat, despărțirea. O să îți dai seama ca toată relația a avut ca supliment această idee de proprietate, care nu avea valoare.
Iar la următoarea relație să gândești asta tot timpul.
El nu este al meu nu este proprietatea mea. Vrea să plece, să se ducă.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Complet nu, dar ii poti suplini anumite functii... Se pare ca ea nu intelege ce e aia "despartire" si vrea sa se umileasca tinindu-se dupa el. De cele mai multe ori e invers. Eh, patesti. Trece dupa o perioada... sau nu.

| Plato a răspuns:

In primul rand, ce ar fi sa faci rost de niste demnitate?
Cum adica "se mai gândește"? Tu esti 0, iti face o favoare sau ce? Or ai fost tu de vina pentru despartire? In cazul asta, depinde ce i-ai facut.

| Adry05 a răspuns:

Stiu ca-i groaznic da astea trec cu timpul, cu cat trec mai multe zile, cu atat te simti mai putin afectata. Stai cat mai mult in preajma persoanelor dragi: familie, prieteni, ajuta mult.

| Andreeush a răspuns:

Timpul le rezolvă pe toate.
Nu îl mai căuta, nu te mai umili, lasă-l.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cauți imediat, dar imediat, alt băiat.