| ANTONIA1234567890 a întrebat:

Cum pot trece peste o persoana? Adica tin foarte mult la el, dar trebuie sa renunt (nu ne cuonastem in realitate).

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Daca nu va cunoasteti in realitate si te-ai atasat de acea persoana inseamna ca ai vorbit destul de mult, asta presupune o investitie foarte mare de timp si emotie. Ce te tine blocata in a renunta la el? Pai, fix asta, investitia pe care ai facut-o a fost foarte mare si profunda, te-ai obisnuit cu el si in momentul in care vrei sa-l dai uitarii creierul iti semnaleaza ca exista un "gol" pe care il umpleai cu acea persoana. Cea mai rapida si benefica solutie ar fi sa umpli acel "gol" cu ceva asemanator care iti provoaca aceleasi emotii, reactii. Daca de exemplu cand vorbeai cu el te simteai fericita si focusata, gaseste un domeniu, o pasiune pe care sa-ti focusezi atentia si care in acelasi timp iti produce o satisfactie, astfel vei crea lucruri marete cu pasiunea, energia si dedicarea ta.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Youtube, tutoriale sa te ajute

| Adry05 a răspuns:

Rupi orice contact și cu timpul trece

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: il blockezi pe toate site-urile la care ai acces.
Odata ce spui ca nu va cunoasteti in realitate, inseamna ca totul este virtual (online), deci f usor de eliminat prin blocare.

| Catrice a răspuns:

Treci cu mașina, cu tractorulhee hee
Astea în online se uita repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când îl vezi pe stradă îl calci cu mașina. Și ai trecut peste el.

| stefiiii3 a răspuns:

Gaseste o alta persoana la care sa te gandesti.

| DoctorulManhattan a răspuns:

Fie ca vei gasi o cale sau nu, eventual o vei face inconstient. Cu timpul trecem peste orice pentru ca asta e natura noastra.

| Eibogu a răspuns:

Așa ceva si eu am acum, dar imi atrag atenția cu alte chestii de ale mele...și îl uit, nu vb des si dacă imi scrie deseori ii dau seen, deci înceată sa îți atragi atenția la alte chestii