| ... a întrebat:

Cum poti intreba o fata daca vrea sa fie cu tine? "Vrei sa ne combinam?" suna prea tampit si "vrei sa fi prietena mea?" suna prea demodat. Mai stiti si alte formule? Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Casiana a răspuns:

Acum am 20 de ani, dar cand eram mai mica cred ca mi-ar fi placut sa aud:"Stii, am realizat ca tin la tine in mod special, deoarece din toti prietenii mei pe tine te apreciez cel mai mult, cred ca este ceva mai mult decat o simpla prietenie..."... Dupa asta fata o sa iti zica daca simte la fel sau nu, daca zice ca simte la fel, e logic, gata, sunteti deja iubiti!winking

P. S:Sa stii ca fetele uneori prefera ceva mai demodat dar sincer, decat ceva modern dar :rece:...

Succes!

Pa, pa!

30 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai nu cred ca conteaza modul cum spui, daca ea te place nu va tine cont de asta...eu cred ca vrei sa fi prietena mea, nu e demodat, si pare destul de simplu si sincer...bafta.

| maryana5 a răspuns:

"Vrei sa fi iubita mea?" suna romantic smug day dreaming

| anaid a răspuns:

Casiana are dreptate... dar nu in totalitate acum depinde de personalitatea fetei... daca este o fire mai rece poti sa treci direct la sarut... daca este o fire romantica...trebuie sa ii arati sensibilitate, romantism si chestii de genulwinking sa ii arati ca iti pasa.Deci cu spunem afla cum este ea... o fire rebela...romantica.ca daca ea este rebela si tu o iei cu romane de dragoste o sa se plictiseasca... daca este o fata romantica si tu treci direct la subiect o sa spuna ca o iei peste piciorwinking

auran
| auran a răspuns:

Stiu si eu, ai putea sa-i spui ca-ti place de ea si ca ti-ai dori sa vezi daca se poate lega o prietenie mai de durata (daca asta iti doresti) - nu trebuie sa o aburesti cu cine stie ce fraze pompoase...succes!

| Cryssy a răspuns:

Nu stiu.la mine au decurs lucrurile de la sine.nu a mai fost nevoie de intrebari.hee hee... dar ai putea sa o intrebi simplu: "vrei sa fii prietena mea?" sau "vrei sa fii iubita mea?"...sau...nu stiu...thinking

| emima a răspuns:

Poi baietyy nu se pricep la asa ceva sa ceva invete fetele? pai ii zici uuite mie imi place de tine si as vrea sa avem si noi o relatye daca se poate numai daca vrei bineinteles daca nu vrei sa-mi dai un raspuns concret iti las un pic de tymp sa te gandesty sau o dai u in sentymente si incepi sa o saruty
mult succes bafta

| Popa_Vali_1997 a răspuns (pentru emima):

I-mi place cum ai gandit. Bv

| Jonsdottir a răspuns:

E mai draguta varianta a 2-a tongue si ce daca e cam "invechit"?!

By Dy
Xo~Xo

| Marya_1984 a răspuns:

Pai ea te place? Daca da, ia-o de mana si spune-i : "Tin foarte mult la tine...happy", zambeste-i, si sarut-o direct big grin happy

| utzuman2006 a răspuns:

De cele mai multe ori nu ai nevoie de nici o formula.atunci cand atractie exista totul vine de la sine...
Ai putea foarte simplu sa o inviti undeva, sa faceti ceva impreuna, si sa observi ce iti raspunde, sa observi cum se simte cu tine... iar apoi sa urmeze alte intalniri...si dupa cum spuneam : daca e atractie vei sti ce sa ii spui...fi tu insati, ai incredere in tine si multa bafta...

| maria91r a răspuns:

Alta varianta ar fi:"vrei sa fim impreuna"?(pe mine asa m-a intrebat pr meulaughing

| AndreiMadalin1988 a răspuns (pentru maria91r):

Buna Maria, Vrei să fim împreună

| sticss a răspuns:

Saruto direct :p no mai intreba...
numai are rost
ori ca vrei sa fi cu mine ori vrei sa ne combinam ori vrei sa fi prietena mea suna demodat acum... cel mai bine kiss :* direct.
daca acepta.inseamna ca vrea daca nu inseamna ca nu.batting eyelashes
iar daca acepta.batting eyelashes poti s-o intrebi deci e da?laughing

| Manu_2267 a răspuns:

Cum zicea si in filmul Spread cea mai buna replica de agatat toate celelalte nu vor merge... Buna! Cum te cheama?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi cu ceva serios de ex:"ce ai in frigider?"...si poti continua pana la:"ai loc in sifonier sau iar trebuie sa ma inghesui sub pat"?
Mult succeshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"vrei sa stai cu mine?",big grin "sau vrei sa fii iubita mea "ar trebui sa urmaresti fata si sa observi ce formula i-ar placea mai mult, numai sa nu o inttebi "cum vre sa te cer ca iubita " laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o intreba. propune-i sa iesiti impreuna la un suc. si apoi condu-o spre casa. l despartire sarut-o, spune-i vorbe frumoase.Eu asa am facut si au trecut 9 luni. fara intrebari de genu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un buchet de flori! dupa o intrebi : vrei sa fim impreuna? eu asa fac si merge thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bh intreraba ce vrea d la un baiat si vezi ce vrea si daca t portivest intraba. vrei sa fii prietena mea?/vrei sa fii cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeebig grin ce de multe formule, mai e unalaughing "vrei sa iti petreci restul vieti alaturi de mine?love struck" multumesc m-ati ajutat si pe minehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa avem o relatie mai strinsa amondoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mult sange recelaughing) o poti intreba. Eu de cateva zile am intrebat o fata care o plac foarte mult cu stii mie imi place mult de tine si mi-ar place sa fim impreuna numai daca si tu vrei? si dupa scurt timp a refuzat cu " momentan nu, sper sa nu te superi" asta i viata frate. Cuvantul "momentan" ma face sa mai sper la ea, dar ma tem ca degeaba sad voi ce ziceti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mnsxmfns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca esti mai timid poti sa ii lasi un mesaj sentimental sau ceva de genu pe mess, sau intreab-o pur si simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa ne combinam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! parerea mea este sa-i spui ca tii forte mult la ea si doresti ca sa fiti impreuna si zii ceva mai romantic, vun compliment de dragoste sau ceva de genul asta, succes!

| 123Valentin123 a răspuns:

Tu:Vrei sa te ......cu mine?
Ea:*** you.
Si sunteti iubiti.
( cred)

Fara suparare a fost doar o gluma.

| 7lrn7 a răspuns:

Puteai sa ma intrebi direct as fi zis da

| Grama_Alexandru-Critean_1994 a răspuns:

Eu m-am dus cu ea la o pizza si cand sa o intreb ea m-a intrebat : Vrei sa stai cu mine? si eu am sarutato si sa inteles

| crazybutterfly_4201 a răspuns:

Incearca sa-i spui ca vrei ceva mai serios happy A 2-a varianta merge mai bine big grin