| sweetys a întrebat:

Cum poti sa iti dai seama de sentimentele pe care le ai? Cunosc un baiat de 2 ani, in toamna mi-a propus sa fiu cu el, l-am refuzat fiindca nu ma vad langa el. Dupa ce s-a cuplat cu alta tipa aveam o senzatie de gelozie(eram mai mult nervoasa pe alegerea pe care a facut-o, ma asteptam la mai mult de la el nu sa se cupleze cu o tipa mai mica decat el cu 10 ani), acum ca s-a despartit de ea cum sa zic iar nu mai prezinta interes pentru mine, desi imi place cand imi ofera atentia lui, adica fata de alti baieti el incearca sa imi faca totul pe plac si cand ne mai intalnim ma tachineaza(chestiile astea le facea si cand avea iubita) Plus ca este o persoana care nu e de acord sa am o relatie cu baiatul asta. E chestia aia ca pana nu pierzi pe cineva nu sti ce ai avut+ ca nu stiu ceea ce vreau. FUNDA pentru cine poate sa ma ajute cat de cat

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Placi pe cineva în momentul în care persoana îți invadează gândurile, îi sorbi fiecare cuvânt, fiecare privire, simți o emoție specială când îl/o vezi, te bucură fiecare gest frumos al lui, când te face să râzi și la cea mai proastă glumă. În principal, când în mintea ta apare primul gând de genul „băi, cred că încep să îl plac, dar nu sunt sigură", de acolo nu mai e cale de întoarcere. Eu aș mai pune și atracția sexuală la socoteală, neapărat alături de ce am scris mai sus.
Simți toate acestea pentru el concomitent?
Eu zic să nu te cuplezi prea curând cu el. Să mai lași măcar o săptămână să treacă, să fii sigură că nu te plictisești. Dacă persistă asemenea unui parfum plăcut și de calitate, fă următorul pas. Începe să îi accepți cât mai mult complimentele, să îi dai de înțeles subtil că îl placi. După, îi vezi reacțiile și astfel îți dai seama dacă ceva se infiripă între voi.
Baftă!

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu te vezi alaturi de el, dar nici nu ai vrea sa-l pierzi a?
Ai putea sa-i acorzi o sansa, ar putea fi cea mai buna "greseala" din viata ta.

| Idkidk a răspuns:

Spune-i ce simţi!

| UnBroken2016 a răspuns:

Cine sa te ajute cu ce? Ai probleme mari. Nu vrei sa fii cu el dar mori de ciuda cand e cu alta. Nu esti normala. Dar stai, iti place cand e catelusul tau. Incepi sa te asemeni cu alt tip de fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti ca esti atrasa de el, ce mai astepti, da-i inainte. Vrei sa-l pierzi iar? Daca te tachineaza si altele, poate ca te place, nu da cu piciorul ocaziei, spune-i ce simti, dar fa-o discret. Ai grija de cine te indragostesti totusi.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo,domnisoara experta in relatii.Imi spuneti va rog de ce pisica mea nu se mai intelege cu motanul de cand el a venit acasa mirosind a pipi de la o pisica straina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Te-am pus eu sa faci pipi pe motan? Asta e, ia-ti alt motan :]]