| Anoniim56M a întrebat:

Cum poți să îți faci prieteni? De când a inceput vara am stat doar în casa, uitându-mă pe telefon și văzând cum alți se distrează cu prietenii lor... Ma simt foarte singura și deseori plâng că nu am și eu măcar un prieten/prietena cu care să-mi dezbat gândurile... Până și mama a observat că nu ma simt bine din cauza asta, până și ea suferă că n-am pe cineva cu care sa ies, deși îl am pe frate-miu care mi-a zis că pot ieși cu el și cu amicii lui eu una nu pot să plec cu el. Are gasca lui de băieți cu care
și aș fi în plus. Un sfat va rog? Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai iesind afara ai sanse sa-ti faci prietene si sa te bucuri de viata reala.
Fa-ti propria gasca de prietene si iesi afara ca de nu faci asta singura, nu poate sa te ajute nimeni.
Statul in casa si uitatul pe telefon duc la: probleme mari cu ochii si declanseaza depresii si boli mentale.

| ejnfjesus a răspuns:

Cauta dsolissss pe Instagram

| nekko7 a răspuns:

Ai putea sa ii dai mesaj unei colege/coleg sau altcineva cu care ești puțin mai apropiat/a și sa ii spui sa ieșiți afara, iar de aici s-ar putea sa îți faci un prieten.Am fost și eu în situația asta și pe mine m-a ajutat asta.