| BRoxana a întrebat:

Cum poti sterge o persoana de la prieteni pe facebook(facebookul nou)

Răspuns Câştigător
| Rrrr a răspuns:

Poti intra pe respectivul profil [profilul persoanei pe care vrei s-o stergi din prieteni] si sub poza, sub prietenii lui, apar optiunile :
* Sugerează-i prieteni
* Scoate din lista de prieteni
* Distribuie profil
* Denunță/Blochează această persoană
si alegi sa-l stergi.

2 răspunsuri:
| homosapienbone a răspuns:

Mergi la profilul persoanei respective, in dreapta sus scrie prieteni; dai click pe Prieteni si-or sa-ti apara mai multe optiuni. Alege ultima optiune, sterge din lista de prieteni.
O sa-ti apara dupa aia daca vrei sa ii dai ignore sau nu, adica sa nu-i mai apara contul tau daca te mai cauta pe fbk.

| Geogia a răspuns:

Intri pe profilul de facebook a persoanei respectiva, si undeva in josul paginei in stanga(sub "Legaturi" ) o sa vezi : "Scoate din lista de prieteni" Fundabig grin?