| Lyndsey a întrebat:

Cum reactionati daca un baiat te place si iti spune "Te iubesc!"? Ce ii spuneti/raspundeti?

Răspuns Câştigător
| Titanos a răspuns:

1-Daca il placi spune ca si tu il iubesti (ceva simplu fara texte sa incurci omul sa nu mai stie cum il cheama)
SAU
2-Daca nu il placi spune-i frumos si un pic stanjenita ca nu este genul tau(scurt si la obiect dar totusi politicos)

PS. Daca am fost de folos Funda.

6 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Nu exista o formula magica care o spui la fiecare baiat care iti spune ca te place/iubeste. Gandeste-te si tu daca il placi si tu, daca crezi ca va merge ii arati ca si tu ii placi, daca nu... ii spui politicos ca tu nu simti la fel si treci la urmatorul

| klaws007 a răspuns:

Daca si tu il iubesti, o sa stii ce sa ii spui.

| eu4you a răspuns:

Depinde de situatie si de varsta. Daca ai sub 18 ani nu ai cum sa stii ce e iubirea, este imposibil.Acum ca vine vorba de situatie, daca il iubesti zici: "Si eu te iubesc!" (nu e nevoie de mai mult). Dar daca nu simti nici macar o vibratie in peretii sufletului cand iti spune asta, mai bine nu ii raspunzi...ma bine ii spui sa nu isi iroseasca iubirea pentru cine nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sub 18 ani, mai bine lasa-te de baieti.

| JelliReloaded a răspuns:

Depinde în ce relaţii sunt cu băiatul respectiv. Dacă nu îl plac sau am o părere proastă despre el, îl refuz explicându-i situaţia. Dacă îl plac, logic că mă bucur.

| corina15 a răspuns:

Ii raspund vreau fapte si nu vorbe pentru ca vorbele le duce vantul departe dar faptele raman.