| IuliaMedeea06 a întrebat:

Cum refuz frumos o persoană care vrea să îmi fie prietenă, dacă eu nu vreau să îi fiu prietena?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat sa o refuzi, prietenia nu trebuie sa fie chiar asa formala. Pur si simplu nu comunici foarte mult cu persoana respectiva, nu ii raspunzi la mesaje si... aia este.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau zici ca ai treaba in orice moment

| Adry05 a răspuns:

îi poți spune de ce nu vrei să-i fii prietenă, așa poate înțelege unde a greșit și ori schimbă acel lucru și vă puteți consolida relația, ori măcar e o lecție pentru ea

| sierra1 a răspuns:

Folosește procedeul atât de uzat p-aici: ignoră-l