| elenamaria11021 a întrebat:

Cum reincarc cartusele la imprimanta acasabig grin?

3 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Scoti cartusele cu maaaaaaaare grija, le pui pe un servetel, sau o carpa ceva. dezlipesti eticheta aia de la suprafata si o sa vezi ca au cateva gaurele. Iti cumperi de la un magazin de calculatoare/imprimante cerneala. Cu o seringa ( sau seringa- nu stiu blushing ) iei culoare din tubuletul cu cerneala si o injectezi in gaurelele cartusului. Nu trebuie mai mult de 4 seringi- daca cartusul a fost gol-golutbig grin baga si tu 3 si daca se golesc mai le umpli. Cele color sunt mai complicate. Au doar 3 gaurele. Si trebuie sa-ti cumperi cerneala rosie, albastra si galbena. Si tot cu seringa iei din fiecare culoare cate 2 seringi ( cantitate) si injectezi in gaurele alea. DUpa aia le montezi la loc. si ii dai aliniere, are ea niste programe. Dupa vreo 5 incarcari, cartusul negru trebuie schimbat. Oricum este ieftin :* daca n-ai inteles vreun pas, da-mi mesaj privat :

| ZyReXe a răspuns:

Sall Adriana!
Iti poti cumpara seringi speciale de la magazinele acestea care vind cd-uri,tastaturi,mouse-uri, weburi, boxe specializate in Soft ware is pana in 30 de lei vreo 2 seringi gata incarcate cu tus si daca vrei si acasa sa nu mai mergi la oamenii aia iti cumperi tus in borcanel si tragi cu seringa si bagi in tus

Dar mai bine mergi la un magazin de specialitate in electronice din astea cu imprimanti ca ii greu trebuie sa fii expert

| RaZ4Ing a răspuns:

Cu o seringa cu tus big grin