| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa abordez un băiat sa aflu daca ma place? Ne salutăm cand ne vedem la sala, poate mai face o glumă si atat. Eu simt fluturi in stomac cand il vad. Însă el nu stiu daca ma considera de nivelul lui.
Nici nu stiu cum as putea sa aduc vorba sau sa ii dau de inteles ca il plac.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| sunt0anonima a răspuns:

Parerea mea sa o iei usor la inceput,vorbiti, vedeti daca aveti placeri comune si daca chiar vrei sa stii daca te place, roaga-l pe un prieten de al lui sa il intrebe, in locul tau, dar cred ca cel mai bine ar fi sa abordezi tu subiectul, sincer si luat usor.Te pup, sper sa te ajute sfatul meu!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, doar sa ai rabdare.
Daca te place, va face mai mult decat sa te salute, va veni sa-ti vorbeasca.
Daca nu o face, inseamna ca nu-i interesat de tine, dar este un copil politicos care te saluta, asa cum face cu toata lumea.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să fii mai mult prin preajma lui, eventual ai putea să îl iei la vorbă.

| LilPleito a răspuns:

"Daca ma considera de nivelul lui" - ce mentalitate de clasă mijlocie.
E clar ca o să vorbesti cu el ca o miloagă, că asta ai in cap. Iti sugerez sa inveti sa te apreciezi pe tine, inainte de a-i aprecia pe ceilalti.
Doamne, 0 caracter...