| onfire93 a întrebat:

Cum sa ai un ten sanatos? ce metode care functioneaza cunoasteti?

8 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Masti sanatoase. ten sanatos*
deseori inainte de culcare dupa o baie. ma ing cu ulei de masline.
uneori 15. cu miere de albini.
daca imi simt tenul obosit fac o maska dintr-un cartof fiert. facut piure. cu o lingura da lapte si galbenus de ou! Desigur ma spal mai des pe fata. nu ma kulk cu machiaj... pun citeva felii de castraveti. lamiie!
intotdeauna incerk sa ma mare grija de tenul meu! pn ca e importantwinking

| cretzufinish a răspuns:

Hidratare

| blue_butterfly a răspuns:

Sa te hranesti sanatos.

| Lary a răspuns:

Eu nu ii fac nimic(in afara de spalarea pe fata de dimineata)si am tenul curat fara nici un cosbig grin

| Deea dYdY a răspuns:

Consumul de fructe, mult somn, si fondul de ten

| cata008 a răspuns:

Incearca masca de argila.Gasesti pliculete de argila la farmacie sau plafar, cu indicatiile de folosire pe plic, bafta.

| Alexissss a răspuns:

Pai...trebuie sa te odihnesti mai mult de 7-8 ore
sa te demachiezi si sa nu dormi cu rimelul pe ochi sau cu rujul pe buze...
si in rest cam atat cauta pe www.google.ro

| Essence_3524 a răspuns:

Pai... fa-ti o masca cu iaurt sau piseaza-ti rosiile si pune-ti 2 feli de castraveti, mar orice ...si dupa spala-te cu sapun dove pe fata...eu asa fac si am un ten foarte curat si fin ...si nu am nici-un cos pe fata si sunt la varsta care trebuia sa am toata fata plina de cosuri... sper sa functioneze si al tine:*