| iulik2001 a întrebat:

Cum sa devin mai curajoasa, cand tipacineva la mine imi este frica de exemplu un coleg! SI cum sa scap de poreclele urate

Răspuns Câştigător
| MozZatY a răspuns:

Buna, te sfatuiesc sa ai mai multa incredere in tine. De exemplu, este demonstrat faptul ca daca te comporti ca si cand ai fi foarte increzatoare i ntine, cu timpul chiar o sa te schimbi. De poreclele urate vei scapa in momentul in care nu le vei mai acorda atentie, ba din contra, vei rade si tu pe seama lor...asta apropo de increderea in tine de mai devreme. Cu timpul acestea vor disparea. Daca traiesti cu o senzatie de frica generala este bine sa discuti cu parintii tai; sa stii ca putina consiliere nu este o rusine si poate ajuta foarte mult. Succes