| Carmen_9342 a întrebat:

Cum sa fac sa am unghii mai lungi (adica sa creasca mai repede) si sa nu se rupa? big grin.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, dacă le-ai da în fiecare seară cu ulei de ricin. Ar trebui să iei şi un supliment de calciu (Ca), Zn (se găseşte la farmacie). Şi mai există un tratament foarte ieftin, dar şi foarte eficient - umpli un vas cu apă călduţă, dezolvi câteva linguri de sare în ea, şi îţi ţii mâinile în apă sărată 20 min - 1 oră. Unghiile tale se vor întări simţitor, vor deveni mai sănătoase şi vor creşte mult mai repede. Există şi nişte lacuri pentru întărirea unghiilor de la diverse firme (dă o căutare pe google!). Iar zeama de lămâie albeşte unghiile îngălbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!