| SmartLier a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai plang?

15 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Sa razi.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Din ce cauza plangi?
Trebuie sa te gandesti ca orice s-a intamplat sau se intampla- putea fi mai rau. Gandeste pozitiv, si incearca sa gasesti o parte buna, incearca sa gasesti ce inveti din fiecare experienta, fie ea pozitiva sau nu.
Nu trebuie sa plangi din orice. Cu plansul nu rezolvi nimic, doar consumi timp si energie. Sa zicem ca se intampla ceva, cea mai buna prietena, in care avea incredere totala, te tradeaza. In loc sa (te) plangi din cauza asta, mai bine zici ''M-a tradat. Asta e, se mai intampla. Acum, ce am invatat din asta? Trebuie sa aleg cu grija oamenii in care sa ma incred. Trebuie sa le analizez ma atent comportamentul. Trebuie sa...etc,etc.''
E mai bine si mai eficient sa gandesti asa.
O seara buna!

| CristiB93 a răspuns:

Haii, te rog spune-mi cum te cheama, sa stii ca nu o sa ma dau batut pana nu imi spui puppy dog eyes

| SmartLier explică (pentru CristiB93):

Nu iti spun big grin
Da-te batut!

| CristiB93 a răspuns (pentru SmartLier):

Niciodata! Uite daca imi spui numele, iti dau raspunsul la intrebarea ta big grin, doar eu pot sa te ajut tongue, raspunsurile de aici nu te ajuta...

| SmartLier explică (pentru CristiB93):

laughinglaughinglaughinglaughinglaughing
Mai bine plang decat sa imi stii numele!

| CristiB93 a răspuns (pentru SmartLier):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor hai ma... Pun pariu ca ai un nume urat si de asta nu vrei tongue, darr sunt baiat bun si iti mai dau o sansa sa te ajut sa nu plangi cu conditia sa imi spui numele big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste cele mai stupide intrebari si o sa razi sigur :-)

| Alexaaandraaa a răspuns:

Candeste ca tototul va fi bine, gandeste pozitiv. Uita-te la un film de comedie, ceva care sa te vfaca sa te simti mai bine. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| BeStMaN a răspuns:

Gandeste-te la ceva haios sau gaseste un motiv sa zambesti

| stella390 a răspuns:

1.Petreceti mai mult timp cu prietenii, dar ai grija sa va distrati copios
2.Iesi mai des in oras cu prietenii sau viziteaza-i mai des
3. Apuca-te sa scrii un jurnal/carte
4.Ingrijeste un animalut daca ai spatiu
5. Urmareste Doza de has, te va ajuta cand esti trist sau plictisit
Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| kindofart a răspuns:

Dar de ce vrei sa nu mai plangi? Ce ai patit? Uneori ajuta si sa plangi. Descarca-te, apoi o sa te simti mai bine. Nu e nimic rau in a te exterioriza, indiferent de motiv.

| BuBuMik95 a răspuns:

happy nu e asa greu happy cand iti vine sa plangi..aduna-ti forta interioara..si gandeste-te la altceva..Repeta in mintea ta " Nu Plang "... Functioneaza big grin

| Bianca23o a răspuns:

Ia-ti o cola.o punga de chipsuri si uitate la un film, de exemplu L.O.L(e foarte tare filmul)si o sa vezi ca o sa mearga, sper sa te ajute!