| vulpitaa18 a întrebat:

Cum sa fii mai sociabil?

Răspuns Apreciat de Editori
| Mi828 a răspuns:

Încearcă doar sa fii tu însuți. Oamenii vin și pleacă. Nu ai nevoie de multe persoane in jurul rău. Majoritatea lumii e falsa așa ca cu cât mai mai putini prieteni cu atât vei fi mai fericit. Decât sa ai o grămada și sa te trădeze sau așa. Dacă cineva vrea sa fie in viața ta te va accepta așa cum ești. Crede-ma. Și ai putea doar sa găsești subiecte de discuții cu cineva. De exemplu dacă va place același serial sau ascultați aceeasi muzica. Fa conversatie in legatura cu subiectul asta și crede-ma ca va ajuta. Mai demult nu îmi plăcea de loc de o fata și acum un an am început sa vorbim și ne-am dat seama ca avem o grămada de chestii in comun și acum suntem cele mai bune prietene

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fii tu însuți, nu incerca sa joci roluri cu cei din jur, comporta te normal si nu te ascunde(toti avem defecte si probleme în viata asta).

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

1. Fii tu insuti
2. Fii curajos si evita orice energie negativa (Daca o sa ma refuze cand am s-o intreb acea chestie? Daca o sa ma respinga doar pentru ca arat ca un ciudat?) Nu gandii asa. Vorba aia incercarea moarte nu are.
3. Fii creativ avand vocabularul plin de informatii.
4. Nu-ti fie rusine ca vei avea de pierdut
5. Baga-te in seama ca sa fii primit

*Daca la punctul 2 acel baiat sau fata, in timp ce tu le explici ceva, iar ei te aproba ca pe prost nu mai ai ce discuta cu ei. de unde rezulta ca prin socializare iti poti da seama daca merita sau nu sa fii cu acele persoane