| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii explic unei colege ca nu e dezvoltata si ca nu ii vine.De fiecare data cand o doare burta sau dedesub zice ca ii vine.Ma scoate din sarite.Cum sa ii spun? Simt ca daca mai zice ca vine si nu vine ii dau in cap.

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate fata i racita acolo jos sau corpu ei se pregateste pentru treaba aia,, sa vina,, chiar daca va fi peste cateva luni[nu te mai enerva si tu dintr un fleac stiu ca e naspa sa fi intrebata pe tot minutu aceiasi treaba dar poate i si speriata fata

| Autumnfeelings a răspuns (pentru mona):

Nu deloc dezvolatat ca sa ii vina.Toate fetele ii zicem cele care au zic ca nu e dezvoltata plus ca a stat pe cimentul rece in cat a racit.(cred)

| mona a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Atunci a racit...trimite o la doctor

| Autumnfeelings a răspuns (pentru mona):

De parca mar asculta

| mytzzy_8364 a răspuns:

Pai poate ea asta simte nu trebuie sa o iei ca tare trebuie sa'i explici pasurile pe care trebuie sa le intampine sau pe care le'ai intampinat chiar tu ca sa inteleaga, pentru ca ea nu stie si este bine sa inteleaga

| Autumnfeelings a răspuns (pentru mytzzy_8364):

Iam explicat de 10 ori (zici ca e turca)

| Daea a răspuns:

Ii raspunzi, sec: ''Bine''
Poate... ii trecetongue

| Autumnfeelings a răspuns (pentru Daea):

De 2 ori i-am zis. Turcu ii turca (si turcu ar intelege mai bine)

| FallingRain a răspuns:

Nu prea conteaza cat e de dezvoltata. Acum depinde si cati ani are, daca are 12-13 ani e posibil sa aiba dreptate. Incearca sa o asculti pana la capat, ca fiecare stie cel mai bine ce simte. Bafta!

| Autumnfeelings a răspuns (pentru FallingRain):

Colega mea spune: Daca la 2 colegi le-a venit si mie trebuie sa imi vina(cele doua prietenesi eu suntem mai dezvoltate ca ea.)

| FallingRain a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Inteleg ce vrei sa spui. Totusi, asta tine foarte mult de varsta voastra. Spune-i ca NU ARE CUM sa-i vina de la 11 ani, iar daca are mai mult, e foarte posibil sa aiba dreptate. Mai ales ca daca nu-i vine pana la 14 ani inseamna ca are o problema destul de grava. Si nu are legatura cu cat esti de dezvoltata happy

| Autumnfeelings a răspuns (pentru FallingRain):

Ba da! Ca sa iti vina trebuie ca sa fie dezvoltata adica sa iti fie pregatit corpu

| FallingRain a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Mai, nu cred ca intelegi. Nu stiu ce inseamna dezvoltat pentru tine happy Nici eu nu eram dezvoltata cand s-a intamplat big grin Cati ani are colega ta?

| Autumnfeelings a răspuns (pentru FallingRain):

12 ani

| FallingRain a răspuns:

Si mie mi-a venit tot la 12 aniwinking De obicei asta e varsta la care iti vine big grin Oricum, nu orice durere de burta inseamna asta happy