| Cristinafgmcriss a întrebat:

Cum sa ii spun mamei ca vreau sa merg cu prietenul meu peste noapte...
Si nu stiu cum sa ii zic adevarul ca daca i-as zice atunci nu ar fi de acord si nu m-ar lasa, deci ce as putea sa ii spun? Si faza ca merg sa dorm la o prietena nu ar crede.
Vreau sa mentionez ca sunt deja cu el de 10 luni.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E normal sa nu te lase. Văd la o alta intrebare ca tu ai 17 ani și ai început sa te plângi ca faci sex neprotejat și ti-e frica sa nu ramai însărcinată. Pai scuza-ma dar tu dacă ai fi părinte ce ai face? Știi ca România e pe locul 2 in Europa la mame adolescente, la fete măritate de tinere și care își ratează viața pentru un băiat care mai devreme sau mai târziu o sa le lase, nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-i spui adevarul, pentru ca, este riscant!
Daca ceva ti se intampla in noapte aia, parintii nu stiu de unde sa inceapa cautarea si salvarea.
in orice caz, 10 luni de relatie nu-s asa de multi si nici un criteriu de seriozitate sau incredere.
Spune parintilor adevarul, ca-i mai sanatos!
Ca mama, eu intotdeauna am sunat sa verific informatia, ca sa stiu ca-i totul in regula cu fata mea, asa ca, am sunat intotdeauna seara, acasa la fata respectiva si am cerut sa vorbesc cu fii-mea.

| Plato a răspuns:

In halul ala urmeaza sa te denigrezi? O sa-ti minti mama, care stie ea ce zice, ca mai apoi, dupa cateva zile, sa plangi ca te-a folosit si te-a lasat... Ar fi fost de ajutor sa-ti mentionezi varsta, dar din moment ce stai cu mama ta e clar ca nu ai prea mult, sper. In esenta, asculta-ti mama sau vei regreta.

| Cristinafgmcriss explică (pentru Plato):

Am 17 ani si de aceea nu vreau sa ii spun adevarul ca stiu ca nu m.ar lasa si datile trecute ii ziceam ca merg la o petrecere, botez...etc
Si am o prezimtire ca isi cam da seama ca eu unde merg si de asta nu mai vreau sa o klmint, dar nu ar înțelege, ii foarte protectoare cu mine

| Plato a răspuns (pentru Cristinafgmcriss):

Si ce e rau in asta? Tu chiar nu realizezi cat de periculos e, ca fata, sa nu-ti asculti acum parintii? Parerea mea e ca vei regreta daca faci de capul tau! Spune-le adevarul, iar daca nu sunt de acord sa mergi, nu mergi. Parintii sunt mai importanți ca prietenul ala, cel putin deocamdata, ca nu ti-e sot.

| FaraNumePls a răspuns:

Cati ani ai? Si stie de relație? Daca da... atunci poti sa fii directă cu ea. Spune i ca iesi afara cu prietenul tău, fara detalii laughing mai bagi si tu ca l ajuți cu nu stiu ce pentru școala bla blalaughing si daca crezi ca nu te-ar lasa, ii spui ca o sa fiti mai mulți si dupa rămâneți cu toții acasa la cineva sa dormiti (petrecere). Dar vezi ca minciuna are picioruse scurte laughing