| tigersss a întrebat:

Cum sa il conving pe prietenul meu sa nu mai joace Metin.Deci zi si noapte sta pe pc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iesiti undeva, va uitati la un film, zii si tu ca te-ai plictisit si vreti sa iesiti, oricum acel joc nu este bun pentru ochi, daca sta continuu o sa ajunga sa numai vada bine si sa poarte ochelari, trebuia sa aiba grija! Bafta.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Iesiti cat mai mult, parc, padure, oras, etc. De convins sigur nu-l vei putea convinge, dar daca il faci sa petreaca mai mult timp cu altele atunci va reduce el singur timpul petrecut pe pc. Asta daca pretuieste timpul petrecut cu tine, daca nu atunci lasa-l sa joace si cauta-ti alt prieten.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu cred ca poti sa il convingi. Poti sa il iei la plimbare sau sa gasesti motive sa nu mai stea la calculator.