| PheoniXD a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa mi vopsesc suvite sau varfuri cu o culoare, rosu sau albastru? Ei nu ma lasa ca zic ca doar cei care nu cred in Dumnezeu fac asta. Va rog ajutati-ma si multumesc!
PSbig grinau funda celui mai complet raspuns!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Vopsirea parului nu are treaba cu D-zeu insa are treaba cu sănătatea ta capilara! Eu te sfatuiesc sa nu-ti strici parul cu chimicale fiindca-i pacat! Chimicalele sunt toxice si cu timpul fac sa-ti rărească parul, sa-l subțieze, sa-l usuce, iar ultima data sa nu prea mai apară. Bănuiesc că ai un par frumos, tine-l curat, frumos tuns, acoperit in anotimpul rece, bea lichide suficiente, mănâncă sanatos si asculta-i pe părinții tai - ei se refereau sa ramai naturala! Numai bine!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa-ti vopsesti parul precum papagalii?
Spune-ne motivul pentru care vrei atat de mult, ca sa te putem ajuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa ai place ei-motivul suprem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune i in fata faptului implinit.
dar nu te face direct cu vopsea, incearca si tu intai cu nuantator, spuma, creta, hartie creponata etc.
asa te faci ce culoare vrei cand ai chef si nici nu ti arde parul

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-i puna in fata faptului implinit? Tu stii ce o astepta dupa aceea?
Asta daca nu vrea sa riste sa se trezeasca dimineata cu parul tuns f mic sau rasa in cap.

Cunosc un caz cu o fost colega, foarte rebela din fire, care a vrut sa-si faca parul mov si maica-sa i-a promis ca o tunde cheala. ceea ce a facut cand fata a dormit.
Ma rog, i-a ciuntit parul cat de mult a putut, ca a doua zi fata s-a dus si s-a tuns nr. 2 ca era de nerecuperat
Asta a fost o lectie foarte dura de viata, dar dupa lectia asta, pana la terminarea liceului, a fost un copil extraordinar de ascultator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ăsta e cretinism pur combinat cu comunism.
Cât de bolnavă psihic să fii ca mamă să îți traumatizezi copilul în așa hal?
Normal că a fost copil extraordinar, că altfel îi dădea foc nebuna.
E doar păr colorat, nu rămâne gravidă.

| Alinuța345 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa le spui ca asta e dorinta ta...ca nu are legatura cu Dumnezeu si ca iti asumi asta iar daca parul o sa ti se strice adica gen se sa usuce etc..nu ai sa dai vina pe ei ci pe tine..l.eu am 14 ani si ma lasa ...ladica in privinta asta ma lasa sa decid eu ce fac cu parul meu(eu m.am vopsit la varfuri la 13 ani prima oara, si nici nu ii aveam impliniti)