| Melissa5567 a întrebat:

Cum sa imi fac mai multi prieteni si sa fiu populara? Sunt la liceu, in clasa 9a. Nu sunt o tocilara, antisociala sau singuratica. Sunt putin timida la inceput si nu-mi place sa ma bag in seama prea mult. Am grija de exterior. Un lucru nu inteleg, de ce toate fetele de 12-13 ani au o gramada de likeuri cu poze nu foarte frumoase?laughing Sa nu se inteleaga ca sunt o disperata dupa likeuri, dimpotriva. Dar ma intreb uneori, de ce nu pot ajunge nici macar la 100 likeuri (am aprox 80)? Nu pun poze urate, neclare. Socializez pe facebook cu persoanele pe care le cunosc. O alta intrebare mai am. big grin E normal sa ma bag in seama cu persoanele pe care nu le cunosc, din alte scoli, pe facebook? Am vazut ca multi socializeaza cu persoane necunoscute, dar eu sunt putin rusinoasa, mai ales cu persoanele mai populare.
Va rog sa mi raspundetihappy Multumesc:*

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Iti poti face mai multi prieteni integrandu-te in societate si participand la cat mai multe activitati scoalre si extrascoalare. Si nu mai fii asa rusinoasa vorbeste pe FaceBook cu persoane chiar daca nu le cunosti. Intreabai si tu cati ani au de unde sunt la ce scoala invata si asa ai sansa sa ai mai multe like-uri la poze si mai multi prieteni.

FUNDA?

| Maioru a răspuns:

Asta este din cauza ca esti in clasa a 9-a si ai schimbat colectivul, ai trecut de la generala la liceu si este normal sa fie o perioada de acomodare.Cu timpul se va rezolva.Ai grija cu ce persoane intri in contact pe net, faci bine ca esti mai rezervata cu persoane necunoscute pe net.