| Louissa a întrebat:

Cum sa îmi găsesc un parfum care sa persiste pe pielea mea? Mi se pare ca nici unul nu persista, iar cele care persista cât de cât (maxim 1 ora), nu prea îmi plac. Vreau recomandări de parfumuri bune, sa miroasă in genul celui de la Paco Rabane, Olympea, sau Sospiro erba pura, mai tari, mie alea îmi plac. Sunt unii oameni care atunci când trec pe lângă tine lasa miros de parfum in urma, eu niciodată nu miros așa sad cum sa fac?

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Sunt parfumuri pe care tu ca purtator nu le mai simti deloc si dupa 30minute daca le-ai purtat deja de minim 2-3 ori si te-ai obinsuit cu mirosul. Asta nu inseamna ca in jur nu se mai simte de la 3metri si nu persista 5-6 ore macar.
Eu am unul pe care nu il simt deloc dar deloc dupa 5minute si chiar in weekend m-a intrebat o tipa cu ce mi-am dat ca miroase demential, gen a simtit si prin masca ca eram in Mall.

| Nirvanaaa a răspuns:

Astea miros in funcție de ph-ul pielii. Mergi la magazin, testează câteva care îți plac de acolo și mergi acasa. Vezi cât tine fiecare și in funcție de asta afli ce ți se potrivește.

| TatianaIstrate a răspuns:

Am descoperit recent brandul de parfumuri al unor romani stabiliti in Germania -- https://www.lateliero.ro/shop/femei/ Sunt f misto si persistente pentru ca sunt extract de parfum, nu clasicele apa de toaleta sau apa de parfum. Eu zic ca merita incercat!

| Louissa explică:

Oare sunt fake parfumurile din sephora / Douglas / marrionaud, de nu persista sau am eu o problema cu pielea

| miculajutorsfaturi a răspuns:

Buna,
Acest articol de pe miculajutor.ro iti face cele mai bune recomandari pentru parfumurile de femei : https://miculajutor.ro/......omandari/. Vezi care sunt avantajele si dezavantajele fiecarui parfum.

Mai este si acest articol care prezinta cele mai bune parfumuri pentru barbati. https://miculajutor.ro/......comandari/