| ada169 a întrebat:

Cum sa imi surprind si cum sa ma impac cu fostul iubit cu care m-am certat acum 2 luni jumate si care m-a parasit spunandu-mi ca nu va mai merge intre mine si el si care acum crede ca mam impacat cu fostul meu iubit cu care am fost impreuna acum 2 ani si cu care am reinceput sa vorbesc ca AMICI dupa despartirea de el? specific ca acum de curand mi-a spus ca pentru el era o pauza si ca inca ma iubeste dar numai poate fii cu mine din cauza faptului ca isi mentine ideea ca mam impacat cu ex-u.

2 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai nu ti se pare ca cel mai usor ar fi sa'i zici ca nu te'ai impacat cu fostul?raised eyebrows asta e toata problema... el crede ca te'ai impacat cu fostul si nu vrea sa se bage in relatia voastra... din moment ce pentru el a fost doar o pauza daca o sa'i spui ca nu ai pe nimeni in momentul de fata si inca mai tii la el atunci cu siguranta o sa fiti din nou impreuna happy

| carmi_6480 a răspuns:

Pai roaga-ti fostul prieten[amic acum] sa vina la intalnire cu cel pe care il iubesti si sa-i spuna si el ca nu mai e nimic intre voi, sau rupe orice legatura cu fostul iubit [cel mai fost] pentru a-i demonstra ca pe el il iubesti[pe fostul cu care vrei sa fi ].