| ada97 a întrebat:

Cum sa instalez webcam-ul, nu-mi apare nimic cand il atasez la unitate?straight face Dau funda, imi trebuie raspuns urgent puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Aca nu ai CD de instalare poti sa incerci asa: conectezi camera la pc printr-un port paralel si apoi intri prin Start/Control Panel/ Scanners and Cameras si trebuie sa-ti apara iconul camerei. Dai clic pe el si iti apare o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti.
Daca sistemul de operare este mai vechi decat camera si nu a fost updatat atunci s-ar putea sa nu aiba driver-ul de instalare si va trebui sa-l descarci de pe site-ul producatorului ori de pe internet, dand o cautare cu tipul camerei. Succes si numai bine!

| ada97 explică (pentru MrAlex):

Mersiiii:* big hug