| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Cum sa le spun alor mei ca am prieten. e in clasa cu mine. dar eu nu ma inteleg bine cu ai mei, ma cert etc, cum sa le zic?

Răspuns Câştigător
| elle_9324 a răspuns:

Pai si eu am aceeasi problema.Tot ma gandesc si cred ca o sa gasesc eu o zi potrivita si o sa le zic chiar asa:ma, tata am ceva importat sa va zic.Mie imi place de cineva.Nu le spui ink ca esti cu el.Mai intai le spui cine este baiatu.O intrebi pe mama ta ce sa faci.si mai intai vezi cum reactioneaza. Daca reactioneaza bine ii spui dupa cateva zile ca esti cu el.si daca zic ceva le zici si u ca si ei s.au indragostit. Funda?big grin

5 răspunsuri:
| dogot95 a răspuns:

Nu le spune

| MiK3L a răspuns:

Mai bine imbunatateste-ti relatia cu ei e nasol sa te ai rau cu parintii pentru ca ei iti pot oferi cel mai bine sprijin. Comunica mai mult cu ei spune-le cat de mult ii iubesti si paoi le poti spine si despre prieten.

| valy2894 a răspuns:

Eu zic să-ți faci curaj și să-i spui mamei tale toată povestea...pentru că oricât de rău te-ai avea cu ea n-o să-ți întoarcă niciodată spatelewinking

| loryM_5129 a răspuns:

Poate vei reusi sa te intelegi mai bine cu parintii tai si apoi le vei spun, sau incearca sa aduci in discutie subiectu asta, vezi ce parere au si depinde de reactie daca le vei putea spune sau nu. sper ca te-am ajutat:*

Răspuns utilizator avertizat