| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma imbrac la un majorat la restaurant? (Fara haine mulate, nu am corp de ele)

8 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Daca nu ești in stare sa alegi singura cu ce sa te îmbraci la diferite ocazii, eu ce sa îți spun?
Îți spun ca ești incompetenta si ca oamenii mereu trebuie influențați de alții, sa le spună alții ce sa facă, ca ei nu gândesc singuri niciodată.

| T0T a răspuns (pentru Deaad):

Păcat, mare păcat că în loc să își folosească mintea folosesc aplicații pe telefon și TPU.ro. Societatea a fost mereu așa?

| Deaad a răspuns (pentru T0T):

Influentele au existat dintotdeauna.
Influentele din literatura de exemplu.
Nietzcshe a fost influentat de Schopenhauer.
Sadoveanu a fost influentat de "balada Mioritei" ca sa produca "Baltagul".
Sunt normale.
Doar ca,sa copiezi pe cineva nu e normal.
Sau sa ceri pareri despre cum ar trebui sa ma imbrac,ce ar trebui sa mananc,pe cine trebuie ***,cum trebuie sa ma comport,etc.
Sunt chestii strict personale si sunt legate de persoana ta.
Astea nu sunt doar influente ci e dovada de o incompetenta totala,incompetenta ce creste tot mai mult in societatea moderna.

TPU-ul,dupa parerea mea,e bun sa ceri ajutor la o chestie.
Dar ajutor gen:"Cum ma transfer de pe un profil pe altul,la ce trebuie sa dau diferente"
Nu "cu ce sa ma imbrac" sau "Ce sa ii scriu intr-o scriscoare de dragoste iubitei".Pai daca nu te duce capul la asemenea lucru,ca doar e iubita-ta, tu o iubesti, nu eu, nici macar nu o meriti.

P.S:Tipul de la intrebarea cu "cum se spune in engleza nu stiu ce", a capitulat.E un mediu mult prea vitreg site-ul asta. laughing

| T0T a răspuns (pentru Deaad):

Săracu'

| AdrianVoicu a răspuns:

In trening

| Nitroblast a răspuns:

-tricou larg pe care sa scrie mare ori Nike ori Air Jordan ori Chicago Bulls ori New York Eagles ori "Compton 88"
-blugi largi sau pantaloni cargo bej cat mai lungi posibil
-neaparat adidasi de firma, ori Air Jordan (siluete clasice neaparat care inspira "Coasta de Vest" la fiecare pas adica 1, 3, 4 si 5) ori Nike ori New Balance ori Adidas (de preferat ceva clasic, Superstar spre exemplu)
-sapca intoarsa cu Yankees sau cu Chicago Bulls sau caciula cu "Parental Advisory" sau Obey
-lant cu Yankees, $, numele tau gravat in aur 24k
-bluza de trening Nike sau Adidas musai, cu fermoare cat mai stralucitoare, imprimeul de leopard sau de elefant e un bonus
-inele pe fiecare deget, pot sa fie si 10 verighete, ca doar de ce nu
-mergi pe strada doar cu privirea in sus, nu te uita pe unde mergi sau pe cine calci, iei pe fiecare cu "eu homie" sau "wassup ma nigga", arata de parca ai face legea pe strada, ia un pistol de jucarie in buzunar ca sa arate mai "gangsta". Ia o boxa portabila si pune orice suna a rap american, indiferent daca intelegi sau nu, dar trebuie sa aiba bass. Bassu' e viata.

Si voila, tinuta de majorat completa, costa in jur de 1000 de dolari dar merita mai mult decat orice rochie, cu rochia nu faci legea pe o raza de 1km in orice directie.

Okay, hai ca scriu si ceva on-topic: Ia orice arata mai dragut din dulapul tau si care stii ca te face sa arati bine, ma indoiesc in privinta faptului ca iesi din casa imbracata intr-o cutie de cuptor cu microunde LG, asa ca "tuneaza" tinuta ta normala, ideal ar fi sa te simti comoda si in acelasi timp sa fie o tinuta ce arata bine pe tine, nu conteaza daca nu arata bine pe altii, ca doar nu se imbraca altii cu hainele tale laughing)

| Anna49 a răspuns:

Costum de baie

| Anna49 a răspuns:

Pijama