| clarraxdxs a întrebat:

Cum sa-mi creez și o rutina de îngrijire pentru fata? De unde sa încep? Ce produse sa-mi cumpăr?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Care este tipul tău de ten?
(Uscat, normal, mixt, gras)

| sierra1 a răspuns:

Pentru inceput: de când o ai?

| clarraxdxs explică (pentru sierra1):

Momentan nu am nici una.

| yooshi a răspuns:

Vezi ce tip de ten ai prima data.
Poti incepe cu branduri basic gen Cerave, The ordinary, The inkeylist.
Ai nevoie de un Cleanser ( sau doua daca folosesti makeup, totusi nu neaparat, poti sa folosesti acelasi cleanser de 2 ori) un moisturiser si spf. Dupa asta poti sa experimentezi si cu serumuri sau essences, tonere.Iti recomand sa te uiti la Dr. Dray, ea o sa te ajute foarte mult.Si daca ai probleme sa mergi la dermatolog.

| Anuskaa a răspuns:

Aici o sa primesti multe raspunsi foloseste produsul x, y sau z. Sunt multe tipuri de ten: gras, uscat, normal. Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog sa iti dea un produs pentru tipul tau de ten.

| anonimadinAlba a răspuns:

Eu folosesc produse de la cerave. Sunt mulțumita de ele.