| anonim_4396 a întrebat:

Cum să nu mai fiu plictisitoare?

Răspuns Apreciat de Editori
| Zorn a răspuns:

Găseşte-ţi un hobby. Fotografie, muzică, lectură, sport etc. Aşa o să ai ocazia să întâlneşti persoane care împărtăşesc aceleaşi pasiuni cu tine şi să îţi faci prieteni noi, cu care să discuţi. Încearcă să îţi îmbogăţeşti cultura generală, citeşte mult, informează-te despre evenimente din jur. Fă glume, distrează-te, dar nu forţat, ci în felul tău, pentru că nu e OK să îţi fabrici personalitatea doar ca să nu te mai considere cineva "plictisitoare".
Găseşte un lucru/domeniu la care eşti bună şi aprofundează.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Citești, citești, citești, pe teme diverse să ai cunoștințe în cât mai multe domenii ca să poți deschide un subiect și menține o conversație + diferite sfaturi psihologice despre carismă din care găsești grămadă pe net

| Ofiintă a răspuns:

Încearcă prin a nu posta asemenea întrebări. Este și asta o variantă.

| Andreeush a răspuns:

Găsește subiecte de discuții interesante.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îți găsești niște hobby-uri.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa gandesti ca nu esti singura in colectiv, ca nu numai tu ai probleme, ca nu numai tu ai cunostinte in anumite domenii, ca trebuie sa mai si taci si sa asculti. In concluzie sa te gandesti ca nu esti buricul pamantului si acesta nu se invarte in jurul tau.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentru toti cei care au scris sa-si caute o ocupatie, pun intrebarea: ce are a face felul de a fi cicalitoare cu aceste ocupatii? Sau ati inteles gresit: ea a zis ca este plictisitoare, nu plictisita.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cn a zis ca esti?