| XestediferitdeY a întrebat:

Cum sa nu mai vorbesc sasait si rarait?big grin

6 răspunsuri:
| deeyuz a răspuns:

Si fratele meu avea aceeasi problema si s-a dus la logopet si in mai putin de 6 luni vorbea corect

| Derbedeu24 a răspuns:

Exercitii :p

_____________________________________________________________________________
Connect noul server de deathrun super fun big grin dr.bt-cs.ro se cauta admine!

| AlyAleksandra a răspuns:

Spune:Rica nu stia sa zica :rau, ratusca, ramurica; dar de cand baiatu-nvata; poezia despre rata, rica stie acum sa zica; rau, ratusca, ramurica de o mie de orirolling on the floor

| Remus_Ionut_Dragos_1994 a răspuns:

Te concentrezi in ceea ce vei zice si, (((laughing)(te uiti intro oglinda )repeti toate cuv cu r s si altele si o sa te obisnuiesti, apoi iti va veni usor cand vorbesti k o pers. funda

Răspuns utilizator avertizat
| Remus_Ionut_Dragos_1994 a răspuns:

Uite stiu o pers(fata) ea daca zice sa spun : rata, daca o pun sa pronunte invers sau diferite metode de a schimba literele cu r t s si altele poate pronunta corect,
incearca nu ai nimic de pierdut